העברת בעלות על דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 18:19, 18 ביולי 2012

  שלום רב, אבי נפטר לפני 15 שנה, ולא הותיר אחריו צוואה. באותה התקופה אני הייתי בן 14 (קטין) ואחי בן 19. אמי העבירה את הדירה כולה על שמה בטאבו. לאור יחסיה של אמי עם בן זוג שאנו חוששים ממניעיו האמיתיים, רצינו לדעת, האם ניתן לדרוש מאימי להעביר אלינו , כפי שדורש החוק את החלק היחסי המגיע לנו בדירה, שהיינו רבע על שמי ורבע על שם אחי, שכן כאמור אבי לא הותיר צוואה אחריו ולפי החוק נכסיו אמורים להתחלק מחציתם לאמי ומחציתם לילדים? האם נייתן לדרוש זאת גם מבחינה משפטית 15 שנה לאחר מכן, שכן לא חתמנו על שום מסמך ויתור על זכויותינו. תודה

  השב
 • 12:33, 19 ביולי 2012

  שלום רב. ככל שאמכם נרשמה כבעלת הזכויות הרי שניתן צו שמורה על הרישום כאמור. יש לבחון את הצו שניתן בשעתו. ניתן להזמין את השטר מהטאבו. לאחר ברור הנושא הנ"ל מוצע לפנות לעו"ד שבדוק את האפשרויות לשנות אם צריך את הרישום. אגב בהרבה מקרים של זוגיות שניה נהוג לחתום על הסכם ממון ואף להכין צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.