נזילה מדירה של שכנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נירה

  נשלח ע"ינירה 09:11, 21 ביולי 2012

  לפני מספר שנים לשכנה שמעל לדירה שלנו היתה נזילה, עד שהנזילה טופלה התקרה שלנו במטבח החלה להתפורר מהמים שספגה ולאיטו נוצר חור בקוטר כ15 סמ בתיקרה ועמוק. פניתי לשכנה במהלך השנים ותמיד היה לה תרוץ למה עוד לא טפלה בזה, מחלה, ילדה וכו. בעוד חודש עלינו למצוא שוכר חדש לדירה, השוכר הפוטנציאלי דרש מאיתנו לתקן את החור בתיקרה. לפני שנתיים הבאתי קבלן שיפוצים לדירה שאמר שהנזק מסתכם בכ2000 ש"ח. פניתי שוב לשכנה אתמול והיא אמרה שתביא בעל מקצוע ותתקן, הסברתי לה שהשוכר הפוטנציאלי לא מוכן להכנס ככה, סכמנו על שבוע הבא שתפעל ותחזור אליי. מה עליי לעשות כדי: 1.לגרום לה לתקן. 2.לא להפסיד שוכרים פוטנציאלים נוספים.

  השב
 • 15:48, 22 ביולי 2012

  שלום רב. באם האחריות חלה על השכנה והשכנה אינה משלמת באפשרותך להגיש תביעה כנגדה. במקרים מסוימים כגון על מנת להקטין את הנזק ניתן אף לבצע את הפעולה באופן עצמאי ולתבוע את השכנה בהשבת הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.