רטיבות בקיר חיצוני שמתחת לקרקע - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 09:21, 21 ביולי 2012

  יש לנו דירת קרקע שאחד מהקירות החיצוניים שלה סמוך לאדמה וחצי ממנו מתחת לגובה האדמה - יש "מדרגה" בקרקע הבניין. הוספנו קיר לבנים כדי להוסיף בידוד, אבל לאחרונה שוב צצו סימני רטיבות בקיר. האם התחזוקה של הקיר היא שלנו או של כל הבניין המשותף? - שכן הגינה המשותפת גורמת לנו לרטיבות. אם של הבניין - איך עלינו לפעול כדי להוציא את הכסף מהדיירים? - הם לבטח לא ישמחו לשלם. תודה

  השב
 • 15:52, 22 ביולי 2012

  שלום רב. כעקרון הקירות החיצוניים מהווים רכוש משותף אולם יש לבחון בתקנון הבית המשותף הספציפי שלכם. במידה והמדובר ברכוש משותף על הוועד להסדיר את התיקון. במידה ולא מבוצע ניתן להגיש תביעה למפקחת על הבתים המשותפים. במקרים מיוחדים כפי שהוגדרו בפסיקה ניתן אף לעשות תיקון עצמי ולחייב את הנציגות. בהצלחה.

  תגובה
 • 17:08, 22 ביולי 2012

  האם תביעה למפקחת על הבתים המשותפים ניתן להגיש לבד או צריך עו"ד?
  זה בניין ישן - שנות ה50-וחל עליו התקנון הרגיל של בתים משותפים.
  האם התביעה היא על ביצוע העבודה או אחרי התיקון להגיש חשבון?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.