שכירות שהסתבכה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 00:18, 6 באוגוסט 2012

  היי, לא בטוחה שזה הפורום המתאים, אבל אשמח להתייעץ, במעמד הכניסה לדירה, בעלת הבית החליטה שהיא סוחטת אותנו ולוקחת סכום נוסף על צ'ק הערבון שקיבלה בעת החתימה על החוזה. הנושא הוכנס לחוזה תחת דמי פיקדון, אך הכסף הופקד לחשבון שלה. את המעשה היא הסבירה בכך שהיא מפקידה ליתר ביטחון ותחזיר את הכסף בעת פינוי הדירה. אך, לכשהגענו למעמד המיוחל, היא החזירה את צ'ק הערבון שהוגש לה בעת החתימה על החוזה, אך את הכסף שהפקידה בבנק סרבה להחזיר, בטוענה שזה שקר ולא נתנו עוד כסף. (תל אביב זה גן עדן של ממש לבעלי בתים מהגיהנום...) הבנו שאין מה לעשות וצריך לתבוע אך קצת התמהמהנו והינה אוטוטו עוברות שנתיים מאז. ניסינו ליצור קשר שוב אך היא מכחישה את הנושא. אם בידינו חוזה והוכחה מהבנק על העברת והפקדת הכסף, זה מספיק לתביעה? מה מומלץ לעשות במצב כזה? אם עברו שנתיים זה פועל לרעתנו? כמה היא חייבת להחזיר במצב כזה? יש תוספת על הזמן שהכסף נמצא בידיה? תודה רבה

  השב
 • 13:21, 6 באוגוסט 2012

  שלום רב. באפשרותכם להגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ולצרף את כל הראיות שבידכם. שנתיים ימים אינם מהווים השתק או התיישנות.

  תגובה
 • 21:24, 8 בספטמבר 2012

  מדובר בסכום של 6000 שקלים שבחוזה רשום שהיא צריכה להפקיד אותו לפיקדון נושא ריבית. השאלה שלי- על איזה סכום כדאי לתבוע אם מתחשבים בכל ההוצאות שנגרמו לנו עקב התביעה, זמן, עוגמת נפש וכו.
  ?
  ושאלה שניה-
  מה כדאי להגיד בבית משפט? וממה להימנע?
  תודה מראש

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.