• 6 באוגוסט 2012

  שכירות שהסתבכה

  היי, לא בטוחה שזה הפורום המתאים, אבל אשמח להתייעץ,
  במעמד הכניסה לדירה, בעלת הבית החליטה שהיא סוחטת אותנו ולוקחת סכום נוסף על צ'ק הערבון שקיבלה בעת החתימה על החוזה. הנושא הוכנס לחוזה תחת דמי פיקדון, אך הכסף הופקד לחשבון שלה. את המעשה היא הסבירה בכך שהיא מפקידה ליתר ביטחון ותחזיר את הכסף בעת פינוי הדירה. אך, לכשהגענו למעמד המיוחל, היא החזירה את צ'ק הערבון שהוגש לה בעת החתימה על החוזה, אך את הכסף שהפקידה בבנק סרבה להחזיר, בטוענה שזה שקר ולא נתנו עוד כסף. (תל אביב זה גן עדן של ממש לבעלי בתים מהגיהנום...) הבנו שאין מה לעשות וצריך לתבוע אך קצת התמהמהנו והינה אוטוטו עוברות שנתיים מאז. ניסינו ליצור קשר שוב אך היא מכחישה את הנושא. אם בידינו חוזה והוכחה מהבנק על העברת והפקדת הכסף, זה מספיק לתביעה? מה מומלץ לעשות במצב כזה? אם עברו שנתיים זה פועל לרעתנו? כמה היא חייבת להחזיר במצב כזה? יש תוספת על הזמן שהכסף נמצא בידיה?
  תודה רבה

  6 באוגוסט 2012
 • 6 באוגוסט 2012

  שכירות שהסתבכה

  שלום רב. באפשרותכם להגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ולצרף את כל הראיות שבידכם. שנתיים ימים אינם מהווים השתק או התיישנות.

  6 באוגוסט 2012
  • 8 בספטמבר 2012

   שכירות שהסתבכה

   מדובר בסכום של 6000 שקלים שבחוזה רשום שהיא צריכה להפקיד אותו לפיקדון נושא ריבית. השאלה שלי- על איזה סכום כדאי לתבוע אם מתחשבים בכל ההוצאות שנגרמו לנו עקב התביעה, זמן, עוגמת נפש וכו.
   ?
   ושאלה שניה-
   מה כדאי להגיד בבית משפט? וממה להימנע?
   תודה מראש

   8 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?