סיום חוזה שכירות לפני המועד המקורי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • בני איצקביץ

  נשלח ע"יבני איצקביץ 12:09, 8 באוגוסט 2012

  מעוניין ביעוץ לגבי יציאה מדירה שאותה אני שוכר כחודש וחצי מסיבות שלא ידעתי בזמן הכניסה לדירה, כמו כן בחוזה ישנו סעיף שאומר שאני צריך למצוא שוכר חלופי. אני מעוניין לדעת האם יש סיבות שבהן אני יכול לסיים את החוזה גם אם לא מצאתי שוכר חלופי תודה

  השב
 • 17:49, 8 באוגוסט 2012

  שלום רב. כעקרון הוראות ההסכם בין הצדדים הן שמגדירות את מערכת ההתחייבויות והחובות בין הצדדים. לאחר שאמרנו זאת ובעקרון החוק קובע השוכר אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר או להשכירו בשכירות משנה, אלא בהסכמת המשכיר; אולם אם לא הסכים המשכיר לעסקה מטעמים בלתי סבירים או התנה את הסכמתו בתנאים בלתי סבירים, יהיה רשאי השוכר לעשות את העסקה בלי הסכמתו של המשכיר; במקרה שהוראות הסכם השכירות אינן מאפשרות ניתן לפנות לבית המשפט אשר רשאי להורות על העברת הזכויות גם אם נקבע אחרת בהסכם השכירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.