שימוש לא סביר ברחבת הבניין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דודי ליטן

  נשלח ע"ידודי ליטן 13:12, 8 באוגוסט 2012

  שלום רב-אני גר בבית משותף צמוד לבית משותף נוסף. בכל בית 5 קומות. בבית המשותף שלי קומה -1 נבנתה מתחת לרחבת הכניסה כך שהרחבה היא "התקרה" של הקומה הזו. בבית השני אין קומה מתחת לרחבה. ילדינו רוכבים באופניים ומשחקים ברחבה ובייחוד ברחבה שלא מעל קומה -1. קורה שמדי פעם הם כן "בורחים עם האופניים" לרחבה שמעל קומה -1. הדיירים מקומה -1 העירו לנו שהדבר גורם לרעש ושאנו עושים שימוש לא סביר ברחבה האזנו ומאז הילדים רוכבים ומשחקים רק ברחבה הלא בעייתית ובשעות סבירות(לא בין 14:00-16:00,החל מ 9:30 בבוקר ולא מאוחר מ-19:00 בערב). פה ושם הם לעיתים "עוברים" לרחבה מעל קומה -1 אך ישר חוזרים לרחבה השנייה. למרות זאת הם עדיין לא מרוצים ואף לקחו ייעוץ משפטי בגין שימוש לא סביר ברחבה. לטענתם מאז שאנחנו עברנו לבית(לפני שנתיים) אף שכן מבין 20 השכנים לא שיחק ברחבה שמעליהם. השאלה-האם יש להם CASE לאור מה שציינתי ולמרות שבאמת אנו מתחשבים ובאים לקראתם. האם אסור לילדינו לרכבברחבה שהיא שטח משותף? הלא השכנים ידעו על החסרון הזה שהם קנו דירה מתחת לרחבת הבניין. שכחתי לציין שגם לאחר שביקשו ילדינו לא נוסעים באופניים עם גלגלי פלסטיק כי זה גורם להם לרעש בלתי נסבל

  השב
 • 17:43, 8 באוגוסט 2012

  שלום רב.

  כעקרון רכוש משותף איננו, כפי שנקבע בפסיקה, "קודש קודשים" אלא נועד לשימוש בעלי הרכוש המושתף ולרווחתם כל עוד השימוש בו סביר ובתום לב. הכוונה היא לשימוש יום יומי, רגיל ומתאים למקום ואשר אינו מונע שימוש דומה לאחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.