חלוקת נכס בין יורשים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 08:22, 11 באוגוסט 2012

  אבי בונה לי ולאחי שתי דירות שטוחות, אחת מעל השניה, על אדמה פרטית שבבעלותו, (כמו שתי דירות בבית משותף רגיל), אחי שיקבל את הקומה השניה טוען בתוקף שהגג וכל זכויותיו שייכים לו, בגלל שזהו נכס פרטי. הוא גם טוען שחצי מהחצר שייכת לו. ברצוני לציין שאין חלוקה של הנכס עדיין. שאלתי: מהו מעמדו הבסיסי של מבנה כזה? האם הגג באמת שייך רק לקומה השניה באופן אוטומטי? אם כך האם כל החצר שייכת לקומה הראשונה? או שיש להתייחס למבנה כאל בית משותף בו כל הזכויות משותפות אלא אם הוחלט אחרת.

  השב
 • 18:12, 21 באוגוסט 2012

  שלום רב. על מנת לחלק בין הצדדים את ההצמדות על הצדדים לחתום על הסכם מסודר. למותר לציין כי החלוקה עלולה להיות מלווה בתשלומי איזון ובמסים. מוצע להעזר בעו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.