חצר משותפת בבנייו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 19:17, 21 באוגוסט 2012

  שלום, לא מזמן רכשתי דירה בקומת קרקע שבעל הדירה הוקדם טיפח בה את הגינה האחורית כשעברתי המשכתי בטיפוח הגינה וכדי לשמור על הכלב שלי שלא יברח סגרתי אותה בשער- לא נעול! משמע כל אדם יכול לבוא ולפתוח ועד הבית לא מרוצה מהעניין. אך הוא היחידי שיוצר בעיות. את שאר הדיירים זה כלל לא מעניין, ורק הוא החליט לעשות לנו חיים קשים בנוסף זה החלק היחידי המטופח בגינה, חזית הבניין שבאחריותו מאוד מוזנחת הוא גם משתמש בנושא זה ככלי נגדנו כי פנינו אליו בבקשה שיאריך את צינור המזגן שלו שמטפטף מקומה שלישית ויוצר לנו רטיבות בדירה אשמח לייעוץ

  השב
 • 17:21, 27 באוגוסט 2012

  שלום רב! יש לבחון את הוראות תקנון הבית המשותף בטרם ניתן יהיה להשיב לשאלתך. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון, כל עוד התקנון אינו אומר אחרת, כל בעל דירה רשאי לעשות שימוש סביר ברכוש המשותף כל עוד אינו מונע מדיירים אחרים לעשות שימוש כאמור וכל עוד אין החלטה אחרת באסיפת הדיירים ו/או קביעה שונה בתקנון וכל עוד אין המדובר בהצמדה של השטח לדירתו ולשימושו הפרטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.