סוגיות משפטיות בתחום המקרקעין ובניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רותי מנור

  נשלח ע"ירותי מנור 22:10, 26 באוגוסט 2012

  שלום, אני יו"ר נציגות הבית, בבניין שבו 43 יחידות דיור, על פני 5 כניסות. מתברר שבכניסה ב' השתלט דייר קומת הקרקע על השטח המשותף שבצד האחורי של הבניין הידוע כחלק המגרש המוקצה להרחבה יחסית ולממ"ד. האיש דורש הון עתק ממי שמבקש להוציא היתר כדין להרחבה בנימוק שהשקיע בקרקע, וגם דורש כתב התחייבות להשבת המצב לקדמותו. הרי זה אינו בכלל שטח שלו. כתבתי תלונה לוועדה המקומית לתכנון הבניה וביקשתי עזרה..... שאלה נוספת שיש לי, אותו שכן חפר היסודות הבניין ןהגדיל את דירתו, הוא פתח את הקיר האחורי של הבניין המשותף...... הואיל וכול תלונותינו לא העלו תגובה, אנחנו חושדים שהוציא היתר בניה במרמה. איך ניתן לבדוק זאת?

  השב
 • 17:30, 27 באוגוסט 2012

  רותי שלום רב. להתחיל מהסוף, מוצע תחילה להתקשר עם אדריכל שיבדוק את תיק הבניין והאם אותו דייר הוציא היתר לתוספות הבניה שבדירתו. ככל שלא הוצא היתר יש לפנות, כפי שאכן פנית, לוועדה המקומית ולבקש את טיפולם בעניין. בכל נושא הפלישה אפשר לנקוט בהליכים משפטיים כנגד הפולש בפני המפקח/ת. לעניין זה הנציגות מוסמכת להגיש תביעות. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.