ביטול חוזה שכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 10:34, 28 באוגוסט 2012

  שלום, אשמח לעזרה. לפני כשבוע וחצי חתמתי על חוזה שכירות לדירת 2 חדרים מחולקת וקטנה ברמת גן בו היה סעיף שאני אמורה להביא להחתמת 2 ערבים עד סוף אוקטובר. הערבים אמורים לחתום על 40,000 ש"ח. הייתי אמורה להכנס לדירה ב1.9. לא הצלחתי להביא ערבים ולכן הודעתי לבעל הדירה שאני לא רוצה להיכנס לדירה וכי אין לי ערבים ואנסה למצוא דיירים מחליפים במקומי (כשבועיים לפני שהייתי אמורה להיכנס לדירה). פירסמתי מודעה וקיבלתי הרבה טלפונים, את כולם הפניתי לבעל הדירה. כעבור יום שוחחתי עם בעל הדירה וקיבלתי עידכון שהוא מצא דייר שאמור לחתום על החוזה וביקש להוריד את המודעה ולא לשלוח אליו אף אחד, למחרת חתמתי על דירה חדשה, הכניסה גם ב-1.9 לספטמבר. כעבור יום התקשרתי שוב לבעל הדירה והוא אמר שהבחור שהיה אמור לחתום על הדירה נעלם. המצב כרגע הוא שאני אמורה להיכנס עוד כמה ימים לדירה החדשה ובינתיים לא נמצא דייר במקומי לדירה הקודמת, וכל הצ'קים שלי עדיין אצלו והוא לא מוכן להחזיר. בעל הדירה מאוד מקשה על חיפוש דייר מחליף, אומר שהוא לא לוקח כל אחד. לא אוכל כמובן לממן 2 דירות ואני לא יודעת האם החוק לצידי במקרה הזה. אשמח מאוד לייעוץ. תודה.

  השב
 • 10:28, 30 באוגוסט 2012

  שלום רב. קשה לענות על שאלתך ללא שראינו את הסכם השכירות ותנאיו. יש לקרוא את הוראות ההסכם ותנאיו וכן יש לתת את הדעת לעובדות לאחר מכן המתוארות בשאלתך לפיהם עולה שהמשכיר כבר שיחרר אתכם לכאורה מהחוזה עת מצא דייר חליפי. מוצע לפנות לעו"ד שישלח דחוף מכתב למשכיר ובהתאם ימשיך בניהול העניין עבורכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.