עסקת מקרקעין אשר בהסכם פינוי בינוי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דור

  נשלח ע"ידור 23:54, 30 באוגוסט 2012

  שלום, אני מעוניין לרכוש דירה ממוכר אשר בבעלותו דירה ללא שעבוד אשר כלולה בהסכם פינוי ותחת אזהרה של היזם בטאבו. סגרנו מחיר וניגשנו ליזם. בהסכם עצמו כתוב במפורש שהבעלים יכול להעביר בעלות על הנכס עד תקופת מתן היתר הבניה. בסעיף אחר מצויין שכל פעולה תהיה בכפוף לכך שלא יפגעו זכויות היזם. ברוב המקרים, על מנת לרכוש דירה, על הרוכש לקחת משכנתא. מצב זה יוצר בעיה ליזם אשר צריך להציג הון עצמי נוסף בעת ההריסה לשעבוד הקרקע ולערבות הבנקאית. יש כאן סתירה בהסכם מצד אחד כתוב במפורש שהבעלים רשאי למכור עד היתר הבניה ומצד שני היזם לא מוכן לקחת על עצמו את הערבות הנוספת על המשכנתא בכדי לא להיפגע. מי נפגע יותר? היזם? הבעלים שרוצה לממש את הנכס? מה דעתכם? האם יש פתרון? תודה

  השב
 • 14:59, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב. על מנת להשיב לשאלה יש צורך לבחון את ההסכמים. לאחר שאמרנו זאת וככל שההסכם שותק בעניין זה מעבר לנכתב על ידך, המדובר בשאלה של פרשנות משפטית. ככל שניתנה הסכמת היזם למכר סביר להניח שהוא צפה או היה עליו לצפות שהקונה יבקש לקחת משכנתא לצור מימון הרכישה. לתשובה ממוקדת יותר וספציפית מוצע לפנות לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.