רכישת נכס - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • י.ת

  נשלח ע"יי.ת 22:29, 1 בספטמבר 2012

  שלום, אנו זוג שמעוניין לרכוש לרכוש נכס מהמשפחה שלנו (3 בעלים לנכס שאחד מהם הוא בקירבה ראשונה). הנכס הועבר למוכרים (3 הבעלים) בירושה, כאשר כל אחד מהם מחזיק ב- 1/3 מהנכס. כיום אין הסכם שיתוף. הנכס הוא מגרש בשטח של 690 מ"ר עם זכויות לבניית שתי יחידות דיור והיתר לשטח בנוי סה"כ למגרש 345 מ"ר בנוי. שווי השטח הוערך בכ-3.3 מיליון ש"ח, המגרש מלבני ובצידו האחד קיים היום בית הדורש שיפוץ אנו מעוניינים לרכוש את מחצית המגרש והבית ולהציע לקונה נוסף לרכוש את החלק השני של המגרש. כלומר, אנו נרכוש את מחצית המגרש בו ממוקם הבית ואילו למצוא שותף לחצי המגרש הריק הנוסף. שאלתנו היא מהי הדרך הנכונה בה עלינו לרכוש את מחצית המגרש והבית? אנו מעוניינים למזער את תשלום היטל ההשבחה ומס שבח, האם באמצעות העברת בעלות/ מכירה בתוך המשפחה יש דרך כלשהי לצמצם זאת?

  השב
 • 15:03, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב. המדובר בבקשה לייעוץ פרטני ומורכב שהפורום אינו המקום המתאים לכך. מוצע לפנות לייעוץ משפטי מסודר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.