תיקון שומה או השגה - עזרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 13:01, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב רכשתי דירה ושלחתי יחד עם המוכר טופס ההצהרה למיסוי מקרקעין. היום קיבלתי מכתב ממיסוי מקרקעין ובו כתוב כי אני מחוייב במס רכישה (זו דירתי היחידה) כיוון שבהצהרת הרוכש לא ציינתי שהדירה הנמכרת היא דירתי היחידה. שאלתי היא מה עליי לעשות האם לשלוח מכתב "בקשה לתיקון שומה עקב טעות" או להגיש השגה על פי סעיף 87 לחוק מיסוי מקרקעין? האם עליי למלא את טופס ההצהרה מחדש? אודה על עזרתכם.

  השב
 • 15:07, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב. הסיפור הנ"ל נשמע מאוד מוזר. במשרדי מיסוי מקרקעין יש את המידע המתאים האם יש לך או אין לך דירה נוספת בבעלותך. לאחר שאמרנו זאת, מוצע לך לגשת למשרדי מיסוי מקרקעין המתאימים ולבקש לתקן במקום את השומה ככל שניתן. במידה ולא יתאפשר יהיה עליך להגיש השגה תוך שימת לב לא לחרוג מהמועדים הקבועים בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.