מצב של דירה שכורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 16:47, 4 בספטמבר 2012

  שלום, רציתי לשאול האם יש איזשהם חוקים לגבי דברים שחייבים להיות בדירה שמושכרת למגורים, כגון מים, חשמל, חלונות (איפה שיש פתחים בקיר) וכו'. תודה מיכל

  השב
 • 15:30, 5 בספטמבר 2012

  שלום רב. כעקרון המשכיר לא קיים את חיוביו אם מסר לשוכר נכס שבזמן המסירה לא התאים מבחינת סוגו, תיאורו, איכותו או תכונותיו או מבחינה אחרת למה שהוסכם בין הצדדים. על מנת לדעת מה סוכם בין הצדדים יש לבחון את הוראות הסכם השכירות. כאשר ההסכם שותק בעניין יש לפרש את הכוונה לפי מה שנהוג ומקובל. ככל שהמדובר בדירה למטרת מגורים יש לצפות שהדירה תכלול קיום תנאים בסיסיים המאשפרים מגורים. לאחר שאמרנו זאת שוכר יתקשה לבוא בטענות כלפי המשכיר אם ידע על המצב לפני חתימת ההסכם ו/או אם לא הודיע לו בהקדם הניתן משנודע לו על אי ההתאמה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.