בית משותף דו קומתי עם 4 דיירים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 09:43, 8 בספטמבר 2012

  מהן זכויות הקרקע הצמודה לבית משותף (ברור לי שלכל דייר זכות ל1/4 מסך השטח) כמובן בהסכמה עם השכן המתגור בבית הצמוד לקרקע מתחתיו - מה הדין לגבי השכן מהקומה ה-2 שעולה לביתו דרך חדר מדרגות נפרד אך אין לו יציאה לחצר המשותפת - מהן החלופות העומדות לרשותו מבחינת חוק התכנון והבניה? האם הדייר מקומה ב' יכול לחייב את שכנו מהקומה א' לבנות מדרגות לחצר האחורית? אודה להתייחסותכם בהקדם.

  השב
 • 13:03, 9 בספטמבר 2012

  שלום רב. השאלה איננה ברורה דיה. ככלל יש לבחון האם הבית רשום כבית משותף וככל שכן יש לבחון את הוראות התקנון החל, המחייב את הצדדים. לעתים צדדים מחלקים ביניהם את הזכויות מכח הסכם שיתוף וגם במקרה זה יש לעיין תחילה בהוראות ההסכם, ככל שקיים. מוצע לכם לפנות עם שאלתכם ובצירוף כל המסמכים הרלוונטים לייעוץ מסודר אצל עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.