תב"ע או מציאות בשטח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 16:47, 9 בספטמבר 2012

  קבלתי תכנית צבעונית של ישוב בה מסומנים מס' מגרשים ריקים, למכירה. מעיון בתצלומי אויר מדוייקים עלה בי החשד שהמגרשים המוצעים למכירה יושבים בחלקם על כביש, ועל חלקם כבר נבנו מבנים שע"פ התכנית פשוט חרגו לתחומם. מבירור עם מזכירות הישוב הסתבר שאכן תרשים התב"ע כלל לא מדוייק, ולמעשה ניסו להפיל אותי בפח. שאלתי היא מה מעמדה של תכנית התב"ע מול המציאות בשטח. האם אוכל לרכוש את הקרקע כדין ולבנות על הכביש עצמו שבעצם שוכן במגרש שלי? תודה רבה.

  השב
 • 16:39, 10 בספטמבר 2012

  שלום רב. כעקרון תב"ע הינה תכנית המגדירה
  את יעוד הקרקע, חלוקת הקרקע למגרשים ואופן השימוש בהם. התב"ע מורכבת מתשריט ומתקנון. הוועדה המקומית לא תוציא היתרי בניה שלא על פי התב"ע שבתוקף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.