איחור במסירת דירה מקבלן - תיקון מספר 5 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • Federovsky

  נשלח ע"יFederovsky 19:16, 9 בספטמבר 2012

  שלום, הקבלן שקניתי ממנו מאחר במסירת הדירה כבר יותר מחודשיים. לא מזמן גיליתי על תיקון 5 לחוק מכר דירות. התיקון תקף לעסקאות שנעשו מאפריל 2011 והעסקה שלי נחתמה באוגוסט 2011. חלק מהתיקון מתייחס לפיצוי שהקבלן צריך לפצות את הרוכשים. יש כאן הסבר קצר שמצאתי באינטרנט: http://www.geser-law.co.il/Default.asp?PageId=6274... השאלה שלי היא איך מממשים את הפיצוי? איך בדיוק קובעים את גובה הפיצוי? (התיקון מדבר על 150% ממחיר שכירות דירה דומה באותו איזור) האם נהוג פשוט לפנות לקבלן והוא נוהג לפצות? חייב עורך דין / תביעה משפטית? תודה מראש!

  השב
 • 16:47, 10 בספטמבר 2012

  שלום רב. יש לפעול בהתאם להוראות הסכם המכר. ככל שההסכם שותק או ככל שיש סתירה בין הוראות ההסכם ובין הוראות החוק יגברו הוראות החוק שאין להתנות אליו אלא לטובת הקונה. במקרה של פיצוי המגיע לך וככל שמגיע לך מוצע לך לברר תחילה מה הסכום המגיע לך לדעתך, ככל שאינו נקוב בהסכם, ולפנות בדרישה לקבלן. ככל שהצדדים אינם מגיעים להבנות אז יש צורך לפנות לסיוע הערכאות המשפטיות.
  הערת אגב אין צורך לחזור כל מספר שעות על השאלה, מיותר לחלוטין.

  תגובה
 • 16:54, 10 בספטמבר 2012

  מצטער על ההודעות הכפולות, זה לא במכוון, אולי בעיה באתר או ב browser שלי.

  תודה על התגובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.