מכירת דירה בסכום נמוך מערכה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סי

  נשלח ע"יסי 15:36, 18 בספטמבר 2012

  שלום וחג שמח בבעלותי דירה שרכשתי לפני כ - 10 שנים וערכה כיום 800,000 ש"ח. השנה קיבלתי בירושה סכום די מכובד וברצוני לקנות דירה נוספת אשר תשמש לי ולבני משפחתי למגורים. מס הרכישה על דיר4ה שנייה הינו מאוד גבוהה . על כן, חשבתי למכור לאימי את דירתי בסכום של 100,000 ש"ח, לשלם את מס הרכישה שלה ואז לרכוש את הדירה למגורי. שאלתי היא האם זה אפשרי עפ"י חוק למכור דירה בסכום כה נמוך מערך הדירה? תודה וברכת שנה טובה

  השב
 • 09:13, 19 בספטמבר 2012

  שלום רב. רשות המסים אמורה לבחון את מחיר המכיר ואם לטעם המעריכים הוא אינו ראלי הרשות תקבע מחיר ראלי לעסקה בהתאם לשווי השוק של הדירה בין מוכר וקונה מרצון. הרשות מתערבת בעיקר כאשר מדובר ביחסים מיוחדים בין הצדדים לעסקה. לאחר שאמרנו זאת רצוי להוסיף כי כל עסקה שנועדה במטרה לחסוך ממס עלוללה להיחשב כעסקה מלאכותית לכל דבר ועניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.