• שבי

  נשלח ע"ישבי 03:05, 21 בספטמבר 2012

  שלום ראיתי דירה עם מתווך לאחר שחתמתי לו-ולא רציתי את הבית כיון שמחירו מדי יקר, כעת הלכתי שוב לראות את הבית כיון שמתווך אחר הוצא דו"ח שמאי שהבית מחולק בטאבו ל2 דירות ולכן שווה את הכסף, כמו"כ הצליח להוריד את בעל הבית למחיר יותר זול ממה שהצליח הראשון, ורק בגלל 2 הדברים האלו אני רוצה את הדירה למי אני צריכה לשלם וכמה תודה מראש

  השב
 • 08:26, 21 בספטמבר 2012

  לדעתי (אני לא עו"ד): אם חתמת לשני המתווכים ואם לא היה לאף אחד מהם הסכם בלעדיות צריך לשלם לשני שכן הוא "הגורם היעיל בעסקה". עדיף לדבר עם שניהם ולראות עם יש למישהו בעיה עם זה. שיגיעו ביניהם להסכמה. אני לא הייתי משלם כפל דמי תיווך עד לבית משפט.

  תגובה
 • 09:53, 25 בספטמבר 2012

  שלום רב וחתימה טובה. הנושא הועלה רבות בפסיקה ונקבע כי כל עוד המתווך הראשון לא היה מתווך בלעדי הרי מי שזכאי לדמי התיווך הוא המתווך אשר היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות בין הצדדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.