• 21 בספטמבר 2012

פתיחת כניסה/חניה נוספת לבית קרקע, מרחוב אחר

שלום,
    השכן שגר ממולי (הכתובת של ביתו היא ברחוב אחר, בית פיניתי שיושב על 2 רחובות) פתח כניסה נוספת לביתו, ופתח לחניית רכביו ברחוב שלי, הדבר נעשה כדי לאפשר כניסה פרדת לדיירת השוכרים ממנו יחידת דיור, וכניסה נפרדת ללקוחות לסטודיו אותו הוא מנהל בביתו. הדבר מפריע, כיוון שאילולא היה פותח את שער החניה, היו יכולים דיירים מהרחוב שלי (כולל אותי) לחנות בחניה הנ"ל, וכעת לא רק שהדבר מתבטל אלא גם הביא עימו עומס בעקבות הדיירים שלו. לטענתו הוא ביצע שינוי בטאבו, עדיין לא בדקתי את הנושא אך בעת השינוי לא הוצב כל שלט המורה על שינוי במבנה או כל דבר כזה שלפיו יכולנו להתנגד לשינוי, בנוסף הוא לא ביקש את אישורנו (של השכנים) כאשר הוא ביצע את השינוי (פתחים וחנייה ברחוב שהוא למעשה לא הרחוב שבו כתובתו מופיעה). חוששני שיש לו קשרים בעירייה, וכנראה זאת הסיבה שהדברים נעשו בצורה שנעשו. מה הדרך היעילה ביותר שלפיה ניתן להביא לסגירת הפתחים אותם הוא ביצע? וכיצד ניתן לבחון לעומק את "כשרות" הדבר.

21 בספטמבר 2012
  • 23 ביוני 2016

פתיחת כניסה נוספת מהכביש לבית הוריי

שלום. יש לי שאלה. אני מעונין לפתוח פתח כניסה נוסף מהכביש לבית הוריי. מדובר בבית פרטי. מה הפרוצדורה ומה העלות ? סדר גודל. תודה

23 ביוני 2016
  • 25 בספטמבר 2012

פתיחת כניסה/חניה נוספת לבית קרקע, מרחוב אחר

גמר חתימה טובה. כפי שציינת בסוף שאלתך יש להתחיל בבדיקת העניין ולשם כך יש לפנות לאדריכל שיגש לעירייה ויבצע בדיקות באשר ל"כשרות" השינוי שנעשה. בהתאם לתוצאות הבדיקה יש לבחון את החלופות שעומדות בפניכם.

25 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?