פתיחת כניסה/חניה נוספת לבית קרקע, מרחוב אחר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 16:08, 21 בספטמבר 2012

  שלום, השכן שגר ממולי (הכתובת של ביתו היא ברחוב אחר, בית פיניתי שיושב על 2 רחובות) פתח כניסה נוספת לביתו, ופתח לחניית רכביו ברחוב שלי, הדבר נעשה כדי לאפשר כניסה פרדת לדיירת השוכרים ממנו יחידת דיור, וכניסה נפרדת ללקוחות לסטודיו אותו הוא מנהל בביתו. הדבר מפריע, כיוון שאילולא היה פותח את שער החניה, היו יכולים דיירים מהרחוב שלי (כולל אותי) לחנות בחניה הנ"ל, וכעת לא רק שהדבר מתבטל אלא גם הביא עימו עומס בעקבות הדיירים שלו. לטענתו הוא ביצע שינוי בטאבו, עדיין לא בדקתי את הנושא אך בעת השינוי לא הוצב כל שלט המורה על שינוי במבנה או כל דבר כזה שלפיו יכולנו להתנגד לשינוי, בנוסף הוא לא ביקש את אישורנו (של השכנים) כאשר הוא ביצע את השינוי (פתחים וחנייה ברחוב שהוא למעשה לא הרחוב שבו כתובתו מופיעה). חוששני שיש לו קשרים בעירייה, וכנראה זאת הסיבה שהדברים נעשו בצורה שנעשו. מה הדרך היעילה ביותר שלפיה ניתן להביא לסגירת הפתחים אותם הוא ביצע? וכיצד ניתן לבחון לעומק את "כשרות" הדבר.

  השב
 • 09:57, 25 בספטמבר 2012

  גמר חתימה טובה. כפי שציינת בסוף שאלתך יש להתחיל בבדיקת העניין ולשם כך יש לפנות לאדריכל שיגש לעירייה ויבצע בדיקות באשר ל"כשרות" השינוי שנעשה. בהתאם לתוצאות הבדיקה יש לבחון את החלופות שעומדות בפניכם.

  תגובה
 • 09:14, 23 ביוני 2016

  שלום. יש לי שאלה. אני מעונין לפתוח פתח כניסה נוסף מהכביש לבית הוריי. מדובר בבית פרטי. מה הפרוצדורה ומה העלות ? סדר גודל. תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.