העברת דירה בין קרובי משפחה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 19:14, 22 בספטמבר 2012

  שלום,בירצוני לברר מה הפרוצדורה כאשר אדם רוצה להעביר דירה ללא תמורה לקרוב משפחה בין דוד לאחינו כאשר לדוד זואת הדירה היחידה שקנה בחייו ולאחיין אין דירה בבעלותו במצב כזה יש פטור ממס? איזה עוד דברים יש לעשות ולידאוג ביזמן העברה? כמה זמן היא לוקחת העברה בדרך כלל? במידה והדירה ממושכנת בסכום ממש נמוך שניתן לסגירה במידי מה עדיף ליסגור את המשכנתא או לבצע גרירה של התשלום החודשי? במידה ומיתבצעת גריריה כמה זה מסבך את העברה? ומהוא התשלום הממוצע שלוקח עו"ד לטיפול בתיק כזה? תודה

  השב
 • 10:09, 25 בספטמבר 2012

  שלום רב. הקרבה של דוד ואחיין אינה עומדת בהגדרת המושג קרוב לפי חוק מיסוי מקרקעין מכאן שיש לבצע עסקה רכישה/מכירה רגילה. באשר לחבות המס הכל תלוי בשווי הדירה ובפטורים העומדים לרשות המוכר. כנ"ל לגבי הרוכש. ככל שבמדובר בדירה יחידה של הרוכש הרוכש עשוי להנות מדרגות מס מופחתות אם ובכלל הוא מגיע לחבות במס. מוצע להיעזר בעו"ד שיסייע. מאחר שהמדובר בשוק חופשי אין מחיר ממוצע של שכ"ט עו"ד. בהצלחה וחתימה טובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.