מחויבותי לעו"ד הקבלן בעת מכירת דירתי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רז

  נשלח ע"ירז 16:42, 24 בספטמבר 2012

  ברצוני לבדוק מספר דברים על מחויבותי לביצוע העסקה דרך עו"ד הקבלן לפני השלמת רישום הבית המשותף, ולאחר קבלת טופס 4. 1. האם אני מחויב למכור את דירתי דרך עו"ד הקבלת לפני השלמת הרישום? 2. האם ישנם עמלות מקסימאליות בחוק שעו"ד הקבלן יכול לחייב אותי? 3. האם עסקה דרך קבוצת רכישה שהושלמה, זהה מבחינת החוקים לדירת קבלן רגילה? תודה

  השב
 • 10:28, 25 בספטמבר 2012

  שלום רב. על מנת להשיב לשאלותיך הראשונות יש לבחון מהן ההתחייבויות שקיבלת על עצמך בעת חתימת ההסכם. ככל שהוסכם כי המכירות יהיו על ידי עוה"ד והוסכם לגבי הסכום יש לכבד את ההתחייבויות. באשר לשאלה השלישית, השאלה כללית למדי אולם ככל שהכוונה לאחריות כלפי רוכש דירה והחלת חוק המכר בעניין זה, הרי שהוראות חוק המכר מגדירות את המונח מוכר דירה ושם נקבע כי: ""מוכר" - מי שמוכר דירה שבנה או שהוא עתיד לבנות בעצמו או על ידי אדם אחר על קרקע שלו או של זולתו, על מנת למכרה, לרבות מי שמוכר דירה שקנה אותה, על מנת למכרה, מאדם שבנה או עתיד לבנות אותה כאמור, למעט מוכר דירה שלא בנה אותה בעצמו ולא קיבל מהקונה תמורה בעד מכירתה;"

  תגובה
 • 11:59, 25 בספטמבר 2012

  ברצוני לנסות ולפרט את השאלה השלישית, כוונתי בהבדל בין קבוצת רכישה ולעסקת קבלן לא באופן כללי אלא בעניין של המחויבות שלי למכור את הדירה (מקבוצת רכישה) רק דרך עו"ד הקבלן טרם הושלם הליך הרישוי. כלומר האם זה זהה בין השניים.
  בזמנו רכשתי דירה בקבוצת רכישה, קיבלנו טופס 4 וכעת אני מעוניין למכור אותה, מבדיקה שעשיתי עו"ד הקבוצה החתים אותנו על מסמך שאנו מחויבים למכור את הדירה דרכו, עם שכר טרחה של 1.5%+מע"מ עד השלמת הליך הרישום. לי זה נראה פגיעה בחופש הבחירה. האם אני צודק?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.