השתתפות במעלית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 19:02, 25 בספטמבר 2012

  שלום 1) יש לנו בבניין מעלית והיא פועלת היטב.יש ביקורת תקופתית כל חצי שנה והכל תקין. כמו כן יש חוות דעת של חברת התחזוקה שהמעלית בסדר ותקינה. הקומות העליונות רוצות לשדרג את המעלית האם אפשר להכריח את הדיירים בקומות התחתונות להשתתף בעלות השידרוג של כמה אלפי שקלים אם הם לא מעוניינים בשידרוג אפילו שיש רוב של 75% לשידרוג כי זה כל הקומות העליונות 2) כמו כן יש לנו אינטרקום ואצל חלק מהדיירים אינו עובד האם אפשר להכריח את כל הדיירים להשתתף בהחלפת כל האינטרקום אפילו שאצל דייר הוא תקין ועובד תודה

  השב
 • 15:49, 2 באוקטובר 2012


  שלום רב ומועדים לשמחה.
  כעקרון ככל שהמדובר בתחזוקה שוטפת הרי שההחלטה היא בסמכות הוועד, בכפוף להוראות התקנון, והוועד יכול להחליט ולחייב בהוצאות. ככל שאין המדובר בהחזקה שוטפת אלא בשדרוג אזי יש צורך בקבלת הסכמת הרוב הקבוע בחוק. חוק המקרקעין קובע בעניין זה שבעלי הדירות המחליטים על התקנת המעלית הם שישאו בהוצאות התקנתה. בעלי הדירות בקומת הקרקע לא אמורים לשאת בהוצאות התקנת המעלית, אפילו אם הם נמנים עם המחליטים להתקינה.


  תגובה
 • 20:42, 7 באוקטובר 2012

  שלום רב,

  ברצוני לחדד את השאלה.
  1. המעלית עובדת תקין. וועד הבית וחלק מהדיירים מעוניינים לשדרג את תא הנוסעים (דקורצייה).
  האם אני צריך לשלם למרות התנגדותי.(יש רוב)
  2. כנ"ל לגבי האינטרקום.

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.