מכירה ורכישת דירה - הוצאות נלוות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 22:50, 6 באוקטובר 2012

  שלום רב, יש בבעלותי נכס שאני רוצה למכור במחיר של כ- 1,000,000 שח, במקביל אני רוצה לקנות נכס במחיר של כ- 1,000,050 ש"ח. שני הנכסים קיימים כ - 10 שנים. יש לי משכנתא של 170000 שח. אני מעוניינת לקחת משכנתא לרכישת הדירה. כעקרון עליי להוסיף רק 50,000 שח לדירה החדשה , אך הבנתי שישנם הוצאות נלוות רבות הן ברכישת דירה והן במכירת דירה. אשמח לדעת מהן ההוצאות הנלוות ובאיזה סכום הם יעמדו. תודה מראש נעמה

  השב
 • 09:43, 7 באוקטובר 2012

  שלום רב. קשה מאוד לתת לך תשובה ובוודאי שלא ניתן לתת תשובה מדויקת. הגורמים השונים המשפיעים על שיעור המס חלים ברוב המקרים באופן שונה מאדם לאדם בתלות למצבו האישי של כל אדם ובכלל זה זכאותו לפטורים, פטורים חלקיים, פריסת מס וכיוצ"ב. לאחר שאמרנו כל זאת, בעת מכירת נכס יש כעקרון חבויות (אלא אם יש פטורים) במס שבח, היטל השבחה (על פי רוב), אגרות והיטלי עירייה שונים (ככל שלא שולמו בשוטף ולצורך העברת הבעלות) וכיוצ"ב. בעת רכישת דירה יש לשלם את מס הרכישה.
  על מנת לדעת אילו מסים חלים עליך אם בכלל, רצוי לפנות לייעוץ פרטני אצל עו"ד שיסייע לך גם בעריכת ההסכמים השונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.