מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צור

  נשלח ע"יצור 17:36, 7 באוקטובר 2012

  שלום לעורך הדין. לבת שלי יש דירת חדר קטנה ועכשיו היא רוצה לקנות דירה אחרת. אם היא תעביר לי את דירת החדר במתנה - האם אפשר שתשלם מס רכישה על הדירה שתקנה כ"דירה יחידה" ? כמו כן - האם העברת הדירה במתנה צריכה להתבצע לפני רכישת הדירה החדשה או שיש אפשרות לעשות את זה אחרי הרכישה ? בתודה מראש על התשובה.

  השב
 • 16:45, 14 באוקטובר 2012

  שלום רב.
  כעקרון בעת רכישת דירה יש תשלום מס רכישה. הנ"ל כפוף לשווי הדירה הנרכשת וכמות הדירות ששבעלות הרוכש. לצורך בדיקת העמידה בהגדרת דירה יחידה בודקים את כל התא המשפחתי (בן זוג וילדים עד גיל 18). הדירה הנרכשת תחשב כדירה יחידה גם אם בבעלותו של הרוכש דירה נוספת שחלק הבעלות בה קטן מ-25% או שהדירה הנוספת מושכרת בשכירות מוגנת לפני 1/1/1997.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.