שאלה בנוגע לשכר טירחת עורך דינה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סתם אחד מבואס

  נשלח ע"יסתם אחד מבואס 10:05, 15 באוקטובר 2012

  שלום. שאלתי היא כזאת: אני ורעייתי רצינו להחליף דירה, ומצאנו דירה שמתאימה לנו באיזור טוב וגם היה לנו קונה לדירתנו. פניתי כמובן לעורך הדין, בעל הדירה שרציתי לקנות העביר טיוטת חוזה כמובן שהעורך דין שלי שינה כמה דברים, וכמעט הגענו להסכמה הדדית אנחנו והמוכרים בעיניין החוזה. התהליך הנ"ל התנהל בסביבות שבוע וחצי. אנחנו והקונה של דירתי הגענו גם להסכם סופי תוך יומיים בלבד, ואז ביום חתימת החוזה, הקונה של דירתי ניסה להוריד לי במחיר ואני כמובן לא הסכמתי ואז התפוצצה העיסקה. מכוון שלא מכרתי את הדירה שלי, איני יכול לקנות את הדירה שרצינו. הודעתי למוכרת שאיני קונה, היא קיבלה זאת ברוח טובה ואיחלה לנו בהצלחה בהמשך. ואז העורך דין שלי קרא לי, ופה הפיל עליי פצצה. הוא אומר לי שהוא רוצה שכר טירחה של 2000 שח (כאשר שתי העיסקאות היו אמורות להניב לו שכר טירחה של 8000) ואז אמרתי לו שבאמת אין לי בעיה לשלם לו אבל לא סכום מטורף כזה.. האמת שאני הצעתי לו סכום נורמאלי יותר של 1000 ש"ח. אבל הוא לא נתן לי תשובה לכך. אם הוא מסכים או לא. האם חובתי לשלם לו את הסכום שהוא דורש? האם חובתי בכלל לשלם לו אם לא נחתם חוזה? אני חייב לציין שאין בנינו כל הסכם חתום בעיניין שכר טירחה.. תודה

  השב
 • 15:56, 22 באוקטובר 2012

  שלום רב. ככל שאין ביניכם הסכם יש לשלם לעוה"ד שעמל וטיפל עבורך בשתי עסקאות, אף אם לא התגבשו לכדי הסכם, שכר טרחה ראוי עבור השקעתו והטיפול בפועל. סכום שכ"ט צריך להיות מוסכם ומקובל. אני מציע לצדדים לנסות ולהגיע להבנות ביניכם על מנת למנוע הדרדרות המצב ועתירות מיותרות להליכים משפטיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.