• שאולי

  נשלח ע"ישאולי 13:58, 19 באוקטובר 2012

  שלום, אני שוכר דירה, בחוזה רשום שאני צריך לצאת בהוצאות המים החשמל והארנונה, לפני מספר שבועות קיבלתי התראה על כך שיש חשד לנזילת מים, בעל הבית תיקן על חשבונו את הצינור שבחצר, הנזילה הייתה סמויה בשטח החצר. כעת הגיע חשבון מים חריג מאוד בגובה של כ1400 ש"ח ,פניתי לעיריה לקבל התחשבות בתשלום על הצריכה בגין הנזילה, נאמר לי שעתיד להגיע עוד חשבון מים דומה. הצגתי לבעל הבית את החשבון ודרשתי ממנו לשלם עבור הצריכה שהייתה מעבר לשימוש שלי, היינו בגין הצריכה על הנזילה שנבעה מתקלה. כרגע הוא לא מעוניין לשלם בגין הוצאות המים שנבעו כתוצאה מהנזילה. מי צריך לשאת בהוצאה זאת? ומה עליי לעשות במידה ולא ישלם, איך מגישים תביעה בבית משפט לתביעות קטנות? תודה

  השב
 • 15:43, 22 באוקטובר 2012

  שלום רב. כעקרון ואלא אם נקבע אחרת בהסכם השכירות על המשכיר לשאת בכל הליקויים במושכר המהווים בלאי סביר ובכלל זה בעיות בצנרת הדירה. ככל שנגרם לך נזק באפשרותך לפנות למשכיר בדרישה ואם זו לא תענה ניתן לעתור לבית משפט. הגשת הליך לבית המשפט לתביעות קטנות נערך במילוי טופס שניתן לקבלו בבית המשפט. אפשר לראות הנחיות גם באתר הרשות השופטת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.