רכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אדי

  נשלח ע"יאדי 20:33, 21 באוקטובר 2012

  שלום אבקש לברר כמה עולה לי והאם אני הקונה צריך לשלם סעיפים אלו: 1.בדיקת הנכס בעייריה וועדת התכנון והבניה 2.אגרות רישום בלשכות רשום מקרקעין ורשם המשכונות 3.פתיחת תיקים במשרדי מיסוי מקרקעין,רשם המשכונות,רישוי המקרקעין אודה למי שיכול לענות לי במהרה

  השב
 • 15:21, 22 באוקטובר 2012

  שלום רב. נושא רכישת דירה הינו נושא מורכב וכרוך בהוצאות שונות בין היתר הוצאות, אגרות ומסים. כמו כן יש ורצוי להעזר בבעלי מקצוע שונים כגון עו"ד ואדריכל אשר יבדקו את מצב הזכויות התכנוני והמשפטי. שכ"ט היועצים משתנה מאחד לשני מאחר והמדובר בגורמים פרטיים הפועלים בשוק החופשי. לעניין האגרות ניתן לפנות לאתר משרד המשפטים תשלומים באינטרנט ולברר את גובה האגרות. פתיחת תיק במיסוי מקרקעין אינה פעולה שכרוכה בתשלום אולם יהיה עליך לשאת ולשלם את מס הרכישה ככל שאינך זכאי לפטור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.