הסדרי חריגות בניה מול ערייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סבטלנה

  נשלח ע"יסבטלנה 09:51, 26 באוקטובר 2012

  שלום, קנינו בית לפני 5 שנים עם 2 פרגולות ומרפסת סגורה עם קירות עץ ביציאה מהבית לחצר אחורית. כל זה היה נבנה לפני 10 שנים ביום של מכירת הבית, ונכון להיום כבר 15 שנה עברו מרגע הבנייה. בתהליך העברת טבו לשמנו התקבלו כל האישורים הנדרשים ולנו היה ברור שקונים בית נקי מחובו והתחייבויות. לפני כמה ימים קיבלנו דרישה מערייה להרוס מבנים כי הם גילו חריגות לא מאושרות. שאלתי: האם לפני אישור העברת טבו לשם קונה, הערייה חייבת לעשות בדיקות להתאמת תוכנית בנייה, בדיקת חריגות.במידה והמוכר קיבל אישור ערייה , האם זה אומר שבערייה מאושרות כל החריגות? או שמוכר קיבל אישור בדרך לא חוקית? מכיוון שכל החריגות קיימות כבר יותר מ10 שנים (15 שנה) האם יש זמן התיישנות לדבר הזה? תודה מראש על התשובות.

  השב
 • 11:55, 30 באוקטובר 2012

  שלום רב. אישור עירייה לטאבו אינו מכשיר חריגות בניה אלא בודק העדר חובות לארנונה ובמקרים מסוימים מהיטל השבחה. כעקרון תביעה לחריגות בניה מתיישנות כעבור 5 שנים ולמעט חריגים לא ניתן להוציא צו הריסה כנגדם, זאת להבדיל מעבירת השימוש ללא היתר אשר אינה מתיישנת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.