דירה בחכירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 20:47, 27 באוקטובר 2012

  שלום.ירשתי מאמי דירה ועם צו ירושה העברתי אותה בטאבו על שמי.כשהוצאתי נסח טאבו מעודכן התגלה לי שרשומים בעלים אחרים על הדירה ואילו אני רשומה תחת סעיף חכירות ל 999 שנים. מה זה אומר לגבי זכויותי על הדירה? האם מותר לי להשכיר אותה או למכור אותה? ומהן זכויותיו של הבעלים הרשומים?- אם בכלל. אינני יודעת מי הבעלים ומעולם לא שמעתי את שמם.

  השב
 • 12:14, 30 באוקטובר 2012

  שלום רב. קשה לענות לשאלה ללא בחינה הנסח לגופו. כעקרון קיימים בארץ הרבה בתים, המדובר בעיקר בבניינים ישנים, אשר נרשמו בבעלות חברה אשר כל בעלי הדירות מחזיקים במניות החברה ונרשמה לטובתם גם חכירה. חכירה הינה זכות במקרקעין אשר ניתן להעביר, להשכיר ולהוריש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.