שכירות דירה של חברה בפירוק - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ג

  נשלח ע"יג 20:42, 31 באוקטובר 2012

  רוצה להשכיר דירה נחמדה, אשר רשום בטאבו שהבעלים בשלמות הם "חברה בפירוק" ובנוסף רשום "הערה: גב'....." שם של אדם פרטי (שעמו אני חותם על החוזה ואמר לי שהוא הבעלים). ברצוני לדעת מה המשמעות מבחינת השוכר הרישום בטאבו שהבעלים הוא חברה בפירוק? האם יש בזה סיכון מבחינתי? האם הצ'קים לשכר הדירה, הצ'קים לביטחון והערבות הבנקאית שאני נותן בטוחים? מי צריך לחתום מולי על החוזה? לתשובתכם המהירה אודה

  השב
 • 09:31, 4 בנובמבר 2012

  שלום רב. קשה להשיב על שאלותיך כאשר המידע אינו פרוס לפנינו. לכאורה מתאור הנסח, שלא בפנינו, עולה שככל הנראה החברה בפרוק התקשרה בהסכם כלשהו עם אותו אדם פרטי. יש להבין היטב מה משמעות אותה הערה. רק הבעלים יכול להתקשר בהסכם שכירות. באשר לחברה בפירוק, כעקרון כל פעולה כפופה לאישור בית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.