אחריות לליקויים במבנה ובצנרת בדירה שרק נמכרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ***

  נשלח ע"י*** 11:50, 1 בנובמבר 2012

  לפני מס' שנים בדירה שמעל לדירתי בוצע שיפוץ רשלני בגינו אני סובל משך שנים מבעיות בתקרת דירתי בחלק שמתחת לחדר האמבטיה שמעליי(רטיבויות התפוררות עובש וכולי....). בעל הדירה שמעליי אשר עשה את השיפוץ הרשלני והאחראי לבעיות בדירתי, התחמק מתיקון הליקויים משך שנים וביצע מדי פעם תיקונים קוסמטיים בלבד באמצעות הביטוח שלו(ונמנע מלבצע את העבודות הנדרשות לתיקון הליקויים מאחר והעבודות האלה אינן מכוסות בפוליסה שלו). לאחרונה בעל הדירה(המשפץ) מכר את דירתו, אני מתכוון לתבוע אותו על כל שנות הסבל, ולדרוש צו עשה, אך התביעה עדיין לא הוגשה. שאלתי היא: האם אני מחוייב ליידע את הקונה שלו (קרי את השכן החדש שגר מעליי) בבעיות שבדירתי הנובעות מהדירה אותה אך רכש? אני חושש שאם איידע אותו לגבי הבעיות הוא יבצע עבודות, וישנה את המבנה והצנרת באופן שלא אוכל להוכיח את טענותיי ותביעתי כנגד המשפץ הרשלני. האם אני יכול להינזק מכך שלא איידע את הרוכש לגבי הנ"ל? תודה רבה

  השב
 • 09:50, 4 בנובמבר 2012

  שלום רב. לכאורה, ככל שנגרם לך נזק כל השנים אותו בכוונתך לתבוע אמור להיות לך תיעוד על כך (ראיות) שאם לא כן יהיה לך קשה להוכיח את תביעתך ולזכות בסעד לו אתה מצפה. אם כך הדבר הרי ששינוי המצב כעת לא אמור לכאורה לשנות דבר. אם אין תיעוד עליך לדאוג שיהיה לך בטרם הגשת התביעה. באשר להודיע לשכן או לא זו כבר שאלה אחרת והנוגעת עד כמה אתה מעוניין שבאמת יתוקן הנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.