• 1 בנובמבר 2012

  אחריות לליקויים במבנה ובצנרת בדירה שרק נמכרה

  לפני מס' שנים בדירה שמעל לדירתי בוצע שיפוץ רשלני בגינו אני סובל משך שנים מבעיות בתקרת דירתי בחלק שמתחת לחדר האמבטיה שמעליי(רטיבויות התפוררות עובש וכולי....).

  בעל הדירה שמעליי אשר עשה את השיפוץ הרשלני והאחראי לבעיות בדירתי, התחמק מתיקון הליקויים משך שנים וביצע מדי פעם תיקונים קוסמטיים בלבד באמצעות הביטוח שלו(ונמנע מלבצע את העבודות הנדרשות לתיקון הליקויים מאחר והעבודות האלה אינן מכוסות בפוליסה שלו).

  לאחרונה בעל הדירה(המשפץ) מכר את דירתו, אני מתכוון לתבוע אותו על כל שנות הסבל, ולדרוש צו עשה, אך התביעה עדיין לא הוגשה. שאלתי היא:

  האם אני מחוייב ליידע את הקונה שלו (קרי את השכן החדש שגר מעליי) בבעיות שבדירתי הנובעות מהדירה אותה אך רכש?

  אני חושש שאם איידע אותו לגבי הבעיות הוא יבצע עבודות, וישנה את המבנה והצנרת באופן שלא אוכל להוכיח את טענותיי ותביעתי כנגד המשפץ הרשלני.

  האם אני יכול להינזק מכך שלא איידע את הרוכש לגבי הנ"ל?

  תודה רבה

  1 בנובמבר 2012
 • 4 בנובמבר 2012

  אחריות לליקויים במבנה ובצנרת בדירה שרק נמכרה

  שלום רב. לכאורה, ככל שנגרם לך נזק כל השנים אותו בכוונתך לתבוע אמור להיות לך תיעוד על כך (ראיות) שאם לא כן יהיה לך קשה להוכיח את תביעתך ולזכות בסעד לו אתה מצפה. אם כך הדבר הרי ששינוי המצב כעת לא אמור לכאורה לשנות דבר. אם אין תיעוד עליך לדאוג שיהיה לך בטרם הגשת התביעה. באשר להודיע לשכן או לא זו כבר שאלה אחרת והנוגעת עד כמה אתה מעוניין שבאמת יתוקן הנזק.

  4 בנובמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?