האם מקרה של עשיית עושר בלא משפט - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונן רדי

  נשלח ע"ירונן רדי 20:20, 1 בנובמבר 2012

  שלום רב .מדובר בבית משותף בבת ים ובו 4 דיירים מה שנקרא רביעיות.השכן מתחתיי בנה ממ"ד בחלק האחורי של הבית ואנו רכשנו את גג הממ"ד לצורך בניית ממ"ד ומרפסת שמש משלנו.יש לי ולשכן תחתינו בעיה משותפת והיא להוציא לצורך אישור הממ"ד שלו מפת קו רחוב כי יש לנו חריגה בחזית הבית ולכן מחלקת ההנדסה בעירייה נתנה אור ירוק להוציא נוהל מבא"ת באישור הועדה המקומית כדי לתת רשיון לחריגות הקיימות בשכונה. השכן לא מעוניין לשתף פעולה כי כפי הידוע זו תוכנית שהעלות שלה גבוהה וכמו בכל בית משותף אנחנו לא ביחסים טובים בלשון המעטה והוא השיב שאנחנו נעשה ונוציא אישור והוא אחר כך יהנה .אם נפעל לבד ונישא בהוצאות התוכנית שבעצם מכשירה את החלקה ובכך מכשירה לו גם את הממ"ד ,האם נוכל לתבוע אותו מתוקף עשיית עושר בלא משפט ?תודה

  השב
 • 09:56, 4 בנובמבר 2012

  שלום רב. השאלה אינה מתאימה לפורום הנ"ל העוסק במקרקעין ולא בעשיית עושר ולא במשפט. לאחר שאמרנו זאת ולידיעתך חובת ההשבה אינה דבר המתבצע אוטומטית ולבית המשפט מסור שיקול הדעת גם לא להעניק השבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.