דירה חדשה עם ממ"ד אך ללא דלת ביטחון - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 13:43, 4 בנובמבר 2012

  הי, שכרתי דירה חדשה, גדולה ומרווחת. אחד החדרים הינו ממ"ד, אבל בעל הבית "שיפץ" את החדר וביטל את דלת הברזל של הממ"ד ובמקומה שם דלת עץ פשוטה. שאר החדר ממוגן (תריס ברזל על החלון, והחדר עשוי מבטון מזוין). החוזה שאנו חתומים עליו הינו חוזה סטנדרטי, אין שום התייחסות לממ"ד, אבל אני יודע שהיום יש חוקים בנושא בכל הנוגע לבניינים חדשים. מהם האפשרויות שלי אל מול בעל הבית? האם אני יכול לדרוש ממנו להתקין דלת ביטחון? האם זו עילה לשבירת חוזה? לכל העונים, תודה :)

  השב
 • 18:56, 6 בנובמבר 2012

  שלום רב. על מנת להשיב לשאלתך יש לבחון את הוראות ההסכם, אין דבר כזה הסכם סטנדרטי. יש לציין שסביר להניח שראית את מצב הממ"ד עוד בטרם החתימה וידעת על מצבו. לאחר שאמרנו זאת וככל שהנ"ל מפריע לך באפשרותך לפנות במכתב בקשה למשכיר ולבקש ממנו את התקנת הדלת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.