מס רכישה דירה שניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 18:37, 6 בנובמבר 2012

  שלום, ברשותי דירת מגורים ודירה נוספת להשכרה. על הדירה הנוספת שלמתי כמובן מס רכישה כדירה רגילה-לא דירת יחיד. 2 שאלות: א. האם כשאני מוכר כרגע את דירת המגורים שלי וקונה אחרת בשווי זהה, גם עליה אני צריך לשלם מס רכישה כדירה שניה? כלומר מעכשיו, כל החלפה של אחת משתי הדירות שברשותי (לא הוספת דירה) תמוסה לפי דירה רגילה??? ב. באתר המיסים מוגדרת דירת יחיד "דירת מגורים יחידה: הדירה הנרכשת הנה דירת המגורים היחידה של הרוכש גם אם בבעלותו דירה נוספת שחלק הבעלות בה קטן מ-25%". אני מתכוון לחלק ללא תמורה את הדירה השניה שלי, ביני ו 3 ילדי, כך שלכל אחד יהיה בדיוק 25%. האם זה עומד בהגדרה שלעיל "...קטן מ 25%", או שאצטרך להשאיר אצלי 24.5% (ואז לאחד מבני יהיה בהכרח יותר מ 25% על כל ההשלכות על דירת יחיד, פטור מס שבח וכד' תודה, רון

  השב
 • 09:14, 7 בנובמבר 2012

  ראה תשובה למטה.

  תגובה
 • 18:13, 7 בנובמבר 2012

  תודה על התשובה.
  כמובן שלפני ששאלתי עיינתי גם במדריך שהצעת; לצערי אין שם התייחסות, לפחות לשאלה השניה שהיא יותר אקוטית מבחינתי: האם בעלות על 25% (בדיוק) בדירה נוספת, עונה על הדרישה "קטן מ 25%" בהגדרה של רשות המיסים לדירה יחידה: "דירת מגורים יחידה: הדירה הנרכשת הנה דירת המגורים היחידה של הרוכש גם אם בבעלותו דירה נוספת שחלק הבעלות בה קטן מ-25%"
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.