• נטע שר

  נשלח ע"ינטע שר 15:19, 8 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני ובעלי זוג צעיר, שכרנו דירה בעלות של 3,000 ש"ח לחודש. שנה ראשונה שלמנו והכל הלך חלק. חתמנו על הסכם הארכה לשנה נוספת, ואני ובעלי נקלענו לקשיים כלכליים והודענו למשכירים שלצערינו אנו מפנים את הדירה ועוזבים. בהסכם השכירות נכתב כי במידה ועלינו לפנות יש להודיע ולמצוא שוכר מחליף. פינינו את הדירה כבר לפני חודשיים, וכל שוכר פוטנציאלי שלנו נדחה ע"י המשכירים (כנראה שבכוונה). בינתיים המשכירים פורעים את השיקים כשאנחנו לא מתגוררים בדירה בכלל. הם טוענים שעד שלא ימצאו שוכר לשביעות רצונם הם ימשיכו לפרוע את השיקים. אין לנו כסף לעו"ד, ובהסכם בינינו אין ממש סעיף שמגדיר מה עלינו לעשות. האם הם יכולים להמשיך לפרוע את השיקים? מה עליי לעשות? בבקשה עזרתכם! תודה.

  השב
 • 18:18, 12 בנובמבר 2012

  שלום רב. כעקרון יש לפעול בהתאם להוראות ההסכם. ככל שלדעתכם המשכיר פועל בשרירות דעת לפסילת כל השוכרים החלופיים באפשרותכם לפנות לערכאות המשפטיות. בהעדר יכולת להעמדת עו"ד לרשותכם ניתן לפנות לסיוע המשפטי ובמידה ותענו על הקריטריונים יועמד לרשותכם עו"ד ללא תשלום. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.