העברה ללא תמורה מאב לבן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 02:07, 9 בנובמבר 2012

  אני רוצה לבצע העברה ללא תמורה מאב לבן, אם זו הדירה הראשונה של הבן הוא צריך לשלם 1/3 מס רכישה או שבגלל שזו שידרתו הראשונה שנרשמת על עצמו הוא לא משלם כלום משום שהדירה שווה פחות מ1.4. מ' . על הדירה רשומה משכנתא , האם ניתן להעביר את הדירה בטאבו מהאב לבן למרות רישום המשכנתא כאשר האבא ימשיך לשלם את תשלומי המשכנתא לבנק והדירה תירשם על שם בנו ?

  השב
 • 18:32, 12 בנובמבר 2012

  שלום רב. העברה ללא תמורה מאדם לקרובו תחויב ב- 1/3 ממס הרכשיה הרגיל. ככל שהמדובר בהעברה אשר השווי פחות מ- 1,421,760 ש"ח והדירה הנרכשת הינה דירתו היחידה של הרוכש, כהגדרתה בחוק, הרכישה לא תחויב בתשלום מס רכישה גם ללא קשר לעובדה שהמדובר בהעברה ללא תמורה.
  ככל שרשומה משכנתה על הנכס, העברת הזכויות בפועל תחייב את קבלת הסכמת הבנק לטובתו רשומה המשכנתה להעברת הזכויות. רצוי לבחון סוגיה זו עם הבנק לפני שמתחילים בתהליך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.