• קובי

  נשלח ע"יקובי 15:51, 10 בנובמבר 2012

  במצב שאדם רוצה להעביר את הדירה שלו על שמו של קרוב משפחה מה יכולות להיות ההשלכות העתידיות של מהלך כזה כאשר זה שמקבל את הדירה אין כרגע דירה אך חושב שבעוד כמה שנים ירצה לקנות אחת ,האם ביגלל שהוא קיבל דירה שרשומה על שמו ואחרי כמה שנים קונה דירה הוא יצטרך לשלם יותר מיסים? זה יכול לפגוע בו במצב שהוא ירצה לקחת משכנתא ?כי ראיתי שהממשלה רוצה עכשיו שבשביל לרכוש דירה שניה צריך 75 אחוז זה החוק תופס גם על העברת דירה במתנה? והאם במצב כזה עדיף לעשות ירושה? תודה

  השב
 • 18:36, 12 בנובמבר 2012

  שלום רב. קשה להעריך במצב היום מה יהיו השלכות המסים בעתיד, במיוחד שכל נושא מיסוי הדירות הינו מאוד דינמי בשנים האחרונות ומשתנה מעת לעת.

  נכון למועד זה מי שיש לו דירת מגורים אחת עלול למצוא עצמו מחויב בתשלום מס רכישה גבוה יותר בעת רכישת הדירה הנוספת. כמו כן כמו שציינת נכון עלול להיווצר קושי בקבלת הלוואה מובטחת במשכנתה, כאשר הבנק עלול לדרוש יותר הון עצמי לצורך העמדת הלוואה לרכישת דירה נוספת. אלו בין יתר ההשלכות על קצה המזלג.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.