זכויות בנייה על הגג ותמ"א 38 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 12:34, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב, אני מתגוררת בקומה עליונה בבניין בן 3 קומות ו4 כניסות. הוריי גרים בקומה מתחתיי. עלה הרעיון לבצע תמ"א 38 בבניין. יש לדירתי זכויות בנייה על הגג. אני מעוניינת להשאר בקומה העליונה מסיבות שונות שבעטיין נקנתה הדירה בקומה זו מלכתחילה (ביניהן אי יכולת קיצונית לישון בתנאי רעש, שקשה להמנע ממנו אם יש מעליי דיירים) ואני מסרבת לביצוע התמ"א. ברצוני לדעת, במידה ובכל זאת מושג רוב של שני שליש שמסכימים, האם ביכולתי לדרוש להשאר בקומה העליונה ולממש את זכויות הגג? בתודה, אור

  השב
 • 12:51, 13 בנובמבר 2012

  תגובה
 • 19:00, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב. חסרים פרטים רבים בשאלתך כגון מה מהות הזכויות שלך בגג וכן איזה תמ"א מדובר. לכאורה יש לבחון אם בכלל ניתן ליישם תמ"א כאשר את בעלת הזכויות, אם בכלל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.