רכישת נכס לחוסה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 15:31, 13 בנובמבר 2012

  חברים שלי הורים לילדה בת 25 המוגדרת כפיגור שכלי קל ומקבלת קצבת נכות 2500 ש"ח וכן משתכרת סך של 800 ש"ח בחודש בעבודה המתאימה ליכולותיה. ההורים מונו כאפוטרופסים ועם השנים חסכו בחשבון משותף של האם והילדה, סך של 300,000 ש"ח . ההורים מעוניינים לרכוש לילדה ולרשום על שמה דירה בשווי 700,000 ש"ח + - ולממן את היתרה ע"י משכון נכס אחר. את תשלומי המשכנתא לממן מהשכירות של הנכס הנרכש וכן מהכנסותיה מקצבה ומשכורת..למיטב הבנתי יש צורך להגיש בקשה לבימ"ש משפחה ולקבל את אישורו להליך, האם צפויות בעיות בהליך כזה? האם ניתן לקבל אישור עקרוני להליך כזה או שבימש חייב לקבל פרטים של נכס ספציפי ועליו ליתן אישור - דבר שיכול לגרום לסירוב המוכר להמתין לתשובת בימש

  השב
 • 19:03, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב. כל רכישה כאמור מחייבת קבלת תוקף של בית המשפט כאשר לאפוטרופוס הכללי בשם היועץ המשפטי לממשלה זכות להגיב ולבחון כל מקרה לגופו ולהתערב במידת הצורך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.