פטור ממס - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לילי16

  נשלח ע"ילילי16 09:35, 16 בנובמבר 2012

  שלום יש לי דירה בבעלותי קיבלתי דירה נוספת בירושה חצי חצי עם אחותי את הדירה הראשונה מכרתי ורציתי לדעת אם אני קונה את הדירה בירושה מאחותי ואחרי זה מתחרטת ומוכרת אותה מה קורה מבחינת מס על הדירה השניה כי מכרתי דירה אחת בפטור.

  השב
 • 17:58, 18 בנובמבר 2012

  שלום רב. נושא המיסוי הינו אחד הנושאים המורכבים והיותר מסובכים בעסקאות מקרקעין, לכן חשוב מאוד לפני שמבצעים עסקה להיות מודעים היטב לכל הזכויות והחובות ולשם כך להעזר בעו"ד המתמחה בתחום שייסיע בעניין זה. לאחר שאמרנו זאת, כעקרון בלבד, המכירה החוזרת הינה מכירה לכל דבר ועניין מבחינת רשויות המס והמיסוי עליה יהיה בהתחשב בעסקה שתבוצע ולזכויותיך המיסוייות באותה עת. למותר לציין כי שעה שנרכשה מחצית הדירה ואת הינה הבעלים של מלוא הדירה, הרי שלצורך קבלת הפטור לפי סעיף 49 יש למכור את מלוא הזכויות שלך בדירה ולא רק חלק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.