שאלה לגבי צנרת ביוב משותפת בטור בתים פרטיים. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 09:04, 20 בנובמבר 2012

  שלום רב, אנו מתגוררים בבית פרטי שהינו חלק מטור בתים פרטיים ולכל הבתים צנרת ביוב משותפת (וישנה מאוד). בבית האחרון בטור ישנן בעיות בצנרת הביוב ולאחר שנסתמה מספר פעמים הוחלפה בעלות כמה אלפי שקלים. בצנרת כל הבתים האחרים אין בעיה אולם כולם מתנקזים, כפי הנראה, לחצר האחרונה ושם הצנרת "נתקעת". האם עלות תיקון הצנרת חלה על כל שמונת דיירי הטור, למרות שאצל אף אחד מהם לא התגלתה בעיה (לבד מהאחרון, כאמור). תודה על תשובתכם!

  השב
 • 13:07, 20 בנובמבר 2012

  שלום רב. יש לבחון האם המדובר בבית משותף ואם כן האם יש התייחסות לנשיאת ההוצאות בתקנון וחלוקת הנטל בין הבתים. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון, אלא אם נאמר אחרת בתקנון, ככל שהמדובר בבית משותף אחד והנזק הינו ברכוש המשותף או בצנרת הראשית הרי שעל כולם לשאת בתיקון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.