פטור ממס שבח לאחר תשלום - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 12:57, 20 בנובמבר 2012

  שלום, מכרתי את חלקי בדירה (15%) לפני שנה יחד עם השותפים שלי לדירה ושילמתי מס שבח כי בזמנו רציתי לנצל את מס השבח למכירה של דירה שם יש לי 100%. שילמתי את מס השבח לפני חצי שנה. עכשיו החלטתי לא למכור את הדירה של ה 100% ואני כן רוצה לנצל את הפטור ממס השבח בדירה שמכרתי לפני שנה האם זה אפשרי? תודה רבה מיכל

  השב
 • 13:18, 20 בנובמבר 2012

  שלום רב. רצוי כי תיוועץ עם עוה"ד שסייע לך בעריכת ההסכמים. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון בלבד, נישום רשאי לחזור בו מתשלום ולבקש פטור על מכירה ובלבד זה נעשה במסגרת המועדים הקבועים בחוק להגשת השומה. אומנם בחוק קיים סעיף המאפשר את תיקון השומות בתוך 4 שנים אך התיקון מוגבל לנושאים אלו: נתגלו עובדות חדשות שלא היו ידועות קודם לכן; ניתנה הצהרה לא נכונה ע"י המוכר; נתגלתה טעות בשומה עצמה.

  על כן, בספק אם ניתן להתלות בסעיף זה במקרה בו נישום מבקש להתחרט על שומתו.

  תגובה
 • 14:35, 20 בנובמבר 2012

  עו"ד מאיר ברטלר
  תודה על התשובה
  למי מגישים את תיקון השומה?

  תודה
  מיכל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.