נזילה מתוך מרזב שעובר בתוך הקיר ושאלת האחריות לתיקונו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 19:18, 22 בנובמבר 2012

  שלום. אני גרה בדירת גג והמים מהמרפסת מתנקזים אל מרזב שעובר בתוך קיר לאורך הבנין. המרזב כפי שנראה משמש רק אותנו. מבדיקה שערכו עם מצלמה עולה כי יש נזק למרזב באחת הקומות, וכתוצאה מכך נגרמת לו רטיבות. השאלה היא האם האחריות לתיקון היא רק על הדיירים שהמרזב משרת אותם? במידה וכן, הדייר שהזמין את הבדיקה לא התייעץ איתנו לפני כן ולא אפשר לנו לבחון אלטרנטיבות אחרות, האם עלינו לשלם בדיעבד על בדיקה שלא הזמנו אותה, אך ורק בגלל האחריות שלנו לתיקון המרזב? תודה

  השב
 • 10:52, 26 בנובמבר 2012

  שלום רב. יש לבחון את התקנון המוסכם והוראותיו. ככל שהתקנון שותק בעניין זה וכעקרון ככל שהמדובר במרזב המשמש יותר מדירה אחת המדובר ברכוש משותף שעל הוועד לשלם. באשר לעלויות הבדיקה ייתכן ואי הדיווח והפניה מראש עלולה להיות לרועץ לבעל הנכס מאחר וייתכן שניתן היה לבצע בדיקה זולה יותר לאיתור הנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.