גדר משותפת בבית קרקע דו משפחתי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 18:57, 24 בנובמבר 2012

  שלום רב, לאחרונה הבאנו מודד מוסמך אשר עשה לנו מדידה עדכנית (בבית קרקע דו משפחתי) לצורך קבלת היתרי בניה לתוספת לבית הקיים. במדידה התברר כי גודל השטחים שלנו ושל השכן אינם שווים בגודלם (עפ"י הנסח טאבו כל צד זכאי לחצי מהגוש) וביקשנו מהמודד שיסמן על גבי המפה היכן אמורה להיות הגדר. כשביקשנו את חתימתו של השכן על הבקשה להיתר לתוספת בנייה הוא סירב בתוקף בטענה שזו "טעות" ושאינו צריך להחזיר לנו שטח. מה ניתן לעשות בנדון חוץ מלהגיש תביעה? האם על סמך המדידה אנו יכולים לבנות גדר חדשה במקום הנכון? האם לשכן יש איזשהי עילה למנוע מאיתנו לקבל היתר בניה (אנחנו עומדים עכשיו לפני וועדת התנגדויות)?

  השב
 • 10:58, 26 בנובמבר 2012

  שלום רב. נושא הסדרת הפלישה לשטח שלכם ככל שלא יוסדר בטוב ייאלץ להפתר בכותלי בתי המשפט. באשר לוועדות התכנון והבניה הן אמורות לשקול התנגדויות בהיבט התכנוני בלבד ולא אמורות לדון בנושאים קנייניים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.