אחריות ועד הבית לקירות שנוספו ע"י בעלי דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • פאלק פיש

  נשלח ע"יפאלק פיש 19:19, 24 בנובמבר 2012

  האם קירות או תקרות שנוספו ע"י מי מבעלי הדירות על דעת עצמו, או שעברו שינויים, גם הם נמצאים באחריות קופת הכלל? מדובר בדירה בבית משותף ולה היו 3 מרפסות פתוחות באופן מקורי. אחד מבעלי הדירה הפך את המרפסות לחדרים ע"י בניית קירות עם חלונות. בנוסף נעשו שינויים בקירות אחרים עקב הזזת מטבח ואמבטיה כולל התקנת חלונות חדשים וקיר זכוכית חיצוני. כל זה נעשה, כמובן, ללא קבלת אישור משאר בעלי הדירות. מסתבר שמי גשם חודרים דרך הקירות ה"חדשים" והמשופצים ונגרם נזק לצבע וטיח צד הפנימי של קירות אלה. בעל הדירה תובע שקופת הוועד תממן את האיטום מבחוץ ואת תיקוני הצבע והטיח מבפנים. יש לציין, שדירות אחרות בבניין ובאותם כיוונים אינן סובלות מבעיה זאת. ההגיון הפשוט אומר שרכיבי מעטפת חדשים או שעברו שינוי פרטני יצאו מאחריות הכלל והם עכשיו באחריות בעלי הדירה בלבד. האם ההגיון עומד במבחן החוק? האם קיימת פסיקה בנושא?

  השב
 • 11:01, 26 בנובמבר 2012

  שלום רב. יש לבחון את הוראות התקנון בכל הנוגע לנושא זה. לאחר שאמרנו זאת ייתכן שגם אם הוראות התקנון אומרות אחרת הרי שככל שהבניה בוצעה ללא רשות ושלא כדין וללא הסכמה ובאיכות ירודה הרי שיהיה לכך השלכה על האחריות. מוצע לפנות לייעוץ משפטי עם כל הפרטים הרלוונטים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.