מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 00:47, 2 בדצמבר 2012

  אני נשוי, לאישתי יש בעלות של 50% בדירה שקיבלה ללא תמורה כספית עקב גירושי הוריה כשהיתה קטנה ,(אמא בבעלות השאר ואין מצב לשלום בית ) ברצוננו לרכוש דירה משוטפת ונאמר לנו שבעקבות זה אנו צריכים לשלם דמי רכישה 5% מערך הדירה הנקנת האם זה נכון ,ואם כן איך אפשר להקטין את האחוזים?

  השב
 • 15:05, 4 בדצמבר 2012

  שלום רב. נושא מיסוי מקרקעין הינו נושא מורכב ואין פתרון קסם. על מנת לתת תשובה יש לבחון כל מקרה לגופו ורצוי להעיזר בעו"ד שילווה את הרכישה גם בהיבט המיסוי. לאחר שאמרנו זאת הנך מוזמן לפנות לאתר רשות המסים באינטרנט. באתר תוכל למצוא הן מדריך לרוכש בו הסבר על כל הפטורים הניתנים (לבחור מיסוי מקרקעין)והן סימולטור לחישוב מס הרכישה (בכותרת).
  מצ"ב הלינק לאתר: http://ozar.mof.gov.il/taxes/

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.