קנייה מהמנהל של טשח שאבי פלש אליו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף לוי

  נשלח ע"יאסף לוי 00:19, 7 בדצמבר 2012

  יש לי מבנה תעשייתי שזכויותיו רשומות על שמי. במשך 30 שנה אבי המנוח שנפטר לא מזמן פלש לשטח של 250 מ"ר הצמודים למבנה הרשום על שמי כחוק. כעת אני מעוניין להסדיר את זכויותיי ולרכוש את השטח שאבי פלש אליו ממנהל מקרקעי ישראל. העירייה לא מתנגדת ואף אמרה שבמידה והמנהל ימכור לי את השטח היא לא תתנגד לכך.מה הסיכוי שהמנהל ייעתר למכור לי את המגרש האמור. מה הפרוצדורה לכך? והאם אני לוקח סיכון שהמנהל "יתעורר" ויבקש לפנותי מהשטח?

  השב
 • 12:21, 9 בדצמבר 2012

  שלום רב. ככל שאתה מחזיק בקרקע שלא ברשות הרי שבכל עת המינהל רשאי לגרום לפינוי מהשטח. באשר לרכישת הזכויות הכל יהיה בכפוף להנחיות המינהל ולשם כך יש לברר נושא זה במינהל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.