היטל השבחה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סי

  נשלח ע"יסי 19:54, 9 בדצמבר 2012

  שלום, באוגוסט האחרון הגשתי לרשות הערונית בקשה לדעת אם יש היטל השבחה על הנכס שלי בעת מכירה. מהערייה לא קיבלתי תשובה למרות שהעברתי להם את כל המסמכים שהם דרשו. בנתיים כבר מכרתי את הדירה בנובמבר ושוב הגשנו בקשה להיטל השבחה, כנראה גם אין היטל, כל שבוע אנו נמצאים בעירייה לבדוק מה קורה וברור שאין תשובה! שאלתי היא האם עפ"י החוק יש לרשות זמן מוגבל להגשת השומה? ואם כן כמה זמן מותר להם למשוך אותי? בתודה סיגל

  השב
 • 13:30, 13 בדצמבר 2012

  שלום רב. לכאורה הוועדה המקומית אמורה להוציא שומת תשלום בתוך 90 ימים מדרישה. לאחר שאמרנו זאת כל ועדה נוהגת לקבוע לעצמה מועדים להמצאת האישורים על הפטור או החיוב אשר על פי רוב קצרים בהרבה מהמועד הנ"ל. רצוי לברר בועדה את המועד להמצאת האישור.

  תגובה
 • 23:00, 30 בדצמבר 2012

  שלום סיגל,
  כעיקרון עם דרשת שומת היטל השבחה - יש לעירייה 90 יום להכין אותה. במקרה שלך, אם אני מבין נכון, רק שאלתם האם יש השבחה לא ביקשתם שומה בפועל ולכן על הרשות להשיב תוך זמן סביר - יש שיאמרו תוך 45 יום .
  שימי לב במידה ואתם דורשים שומת היטל השבחה - ותקבלו אחת אזי יתחילו לרוץ כל המועדים להגשת ערר או פנייה לשמאי מכריע ככל שתהייה השבחה.
  דרך אגב - במידה ומכרתם את הדירה ברגע שתבקשו אישור היעדר חובות לטאבו העירייה כבר תדאג לעשות בדיקה ביחס להיטל השבחה.
  מקווה שעזרתי
  יובל
  yuvalgri@gmail.com

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.