האם ניתן לעשות עסקת מקרקעין בין פרטים? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 11:26, 12 בדצמבר 2012

  שלום, אבקש לברר בבקשה האם ניתן לעשות עסקה של מכירת קרקע תמורת שתי דירות (שנקראת כפי שידוע לי "עסקת קומבינציה") בין שני אנשים פרטיים, שאינם קבלנים? כלומר, האם אדם פרטי שאינו קבלן יכול להתקשר בחוזה עם אדם פרטי אחר לרכישת קרקע ובתמורה יקנה עבורו שתי דירות בשווי הקרקע? במילים אחרות, האם עסקת קומבינציה חייבת להיות בין אדם פרטי לקבלן או גם בין שני אנשים פרטיים? תודה רבה על תשובתכם.

  השב
 • 11:30, 12 בדצמבר 2012

  (עסקת קומבינציה ולא עסקת מקרקעין רגילה).

  תגובה
 • 13:17, 13 בדצמבר 2012

  שלום רב. עסקת קומבינציה אינה מחויבת להעשות עם קבלן ולעתים אף נחתמת עם יזם. כעקרון המשמעות של עסקת קומבינציה היא של עסקה לפיה נמכרת חלק מהקרקע ומנגד ובתמורה מבצע הרוכש שירותי בנייה עבור הבעלים על יתרת הזכויות של הבעלים בחלקה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.